Lampiónový průvod 27. 9. 2022

Lampionový průvod

Lampionový průvod odstartoval v úterý večer 27. 9. 2022 před státním svátkem Dne české státnosti, který je zároveň svátkem svatého Václava. Lampionový průvod je symbolická plánická oslava státního svátku.

Odpolední prudký déšť a sychravé počasí dávalo předzvěst malé účasti. Měli jsme však velké štěstí, protože večer již přestalo pršet, a tak se před Základní školou Dr. Ing. Františka Křižíka sešlo několik desítek dětí se svými rodiči, prarodiči nebo kamarády, aby byla po roce opět zopakována tradice, která v Plánici vznikla v roce 2005, kdy se konalo 100. výročí od založení Základní školy Dr. Ing. Františka Křižíka. Od té doby se každý rok v období svátku tento průvod opakuje a těší se velké účasti.

Je to moc krásná podívaná, nejen na svítící lampiony, které se táhnou městem jako magický had, ale i na zářící oči dětí z mateřské i základní školy, které si ho nejvíce užívají. Jak by taky ne, když je na konci cesty čekala odměna v podobě táboráku, letos opět konaného u hasičské zbrojnice. Hasiči na celý průvod dohlíželi, Policie ČR zajistila hladký průchod městem a paní učitelky a paní hospodářka školní jídelny zajistily společně s hasiči občerstvení (buřtík a dortík).

Děkujeme panu starostovi, hasičům, policistům a zaměstnancům školy, kteří se na uspořádání akce podíleli.

Mgr. Petr Kordík, ředitel školy

 

Fotografie z akce najdete ve Fotogalerii.