Den Země, 21. 4. 2023

Den Země

Už od roku 1970 má naše Země svátek 22. dubna. Po několikaleté přestávce si toto výročí důkladně připomněli i žáci naší školy.

První třídě se o program postarala paní učitelka Kloudová. Děti hledaly pro různá zvířátka to nejlepší prostředí k životu a zopakovaly si, jak třídit odpad, abychom co nejvíce šetřili naši Zemi.

Pro žáky 2. - 4. třídy byla připravena čtyři stanoviště. Na jednom se seznamovali se zvířaty naší planety a přiřazovali je na mapu. Na dalším tvořili plakáty proti odlesňování tropických deštných lesů a obchodovali s kakaovými boby. Jinde se učili, jak se zachovat při zemětřesení, povodni a tornádu, a rozhodovali se, které předměty a která povolání jsou v takových případech nutností. Potom ještě plavali v oceánu plném plastů a třídili odpadky.

Žáci 6. - 9. třídy byli rozděleni do smíšených skupin, ve kterých společným úsilím zdolávali 14 různorodých úkolů a získávali body. Zabrousili do nejrůznějších témat týkajících se oslavenkyně Země a využili přitom své znalosti a dovednosti z přírodopisu, zeměpisu, češtiny, angličtiny, němčiny, občanské výchovy… Ale hlavně ukázali, jak dokážou spolupracovat, a poznali se zase trošku lépe navzájem.

 

 Podívejte se také do Fotogalerie!

 

Za kolektiv pedagogů

Markéta Turjanicová

koordinátor EVVO